W dniu 18 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie szkolnej kawiarenki „Lucky Cook” w ramach projektu "Odznakowe Love" realizowanego w programie Szkoła Zadań Prawdziwych. W wydarzeniu uczestniczył Pan Artur Urbański - Wiceprezydent Miasta Ełk, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, w tym delegacje klas oraz goście. Czytaj więcej.
Aktualności
Otwarcie kawiarenki "Lucky Cook"
- 7
Zaproszenie
Gala Laureatów Konkursów Wojewódzkich
Brawo! 🤝 3 uczennice naszej szkoły znalazły się w gronie laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych 📚15 czerwca 2026 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami, ich rodzicami i nauczycielami oraz wręczenie nagród 🏆 Oliwia Zyskowska z klasy 8A została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki a Pola Alexandra Kuligowska z klasy 8A i Liliana Żekało z klasy 8B zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego. Opiekunkami laureatek były Panie: Grażyna Barcińska, Dorota Ołdak i Elżbieta Rafałowska.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! ❤️❤️❤️
Spotkanie w hospicjum
16 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 7a odwiedzili mieszkańców Hospicjum im. Proroka Eliasza w Makówce. Było to wyjątkowe spotkanie, które pokazało, jak wiele dobra, wzajemnej życzliwości i radości może zrodzić się z obecności drugiego człowieka. Czytaj więcej.
16
Klasa 1b i 1c na wycieczce w Białymstoku
Dnia 9 czerwca uczniowie klas 1b i 1c wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Białegostoku. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań kulturalnych i naukowych dzieci oraz integracja uczniów. Pierwszym punktem programu była wizyta w Białostockim Teatrze Lalek i spektakl pt. „Ślimak”, Czytaj więcej.
1
Egzaminy na kartę rowerową
Uczniowie klas czwartych po zaliczeniu testów przystąpili do części praktycznej egzaminów na kartę rowerową, w której musieli wykazać się własciwą techniką jazdy na rowerze oraz reagowaniem na sytuacje drogowe. Gratulujemy im zdobycia karty rowerowej.
5
Wycieczka do Łodzi
W dniach 8-9 czerwca 2026 roku uczniowie klas 5a i 5c pod opieką pań: Ewy Przekop, Doroty Ołdak, Anny Nartowicz i Ewy Kolendy uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu była wizyta w parku rozrywki ”Mandoria”, gdzie uczniowie przenieśli się do wesołego miasteczka stylizowanego na XVI wiek. Czytaj więcej.
7
„Wielkie Polowania na Dziewiątki”
Szkolni Detektywi Historii podczas festynu szkolnego stanęli do finałowej próby –„Wielkiego Polowania na Dziewiątki”. Odnalezienie dziewięciu symbolicznych „9” wymagało nie tylko sprytu i wiedzy, ale także współpracy, kreatywności oraz odrobiny odwagi. Czytaj więcej.
29
Festyn Szkolno-Rodzinny
W sobotę, 30 maja, podczas Festynu Szkolno-Rodzinnego przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku odbył się między innymi wyjątkowy kiermasz ciast, którego celem było wsparcie dziecka z potrzebującej rodziny. Czytaj więcej o tym wydarzeniu.
20
„Miłośnik Przyrody”
W ramach festynu szkolno-rodzinnego odbył się kiermasz przekąsek i napojów na rzecz schroniska. Wydarzenie stanowiło podsumowanie działań projektowych realizowanych przez uczniów klas młodszych w ramach programu Szkoła Zadań Prawdziwych. Czytaj więcej.
8
Wycieczka do Białegostoku
3 czerwca 2026 roku uczniowie klas 4b i 4d pod opieką pań: Joanny Kacprowskiej, Moniki Dracewicz i Ewy Kolendy uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem programu była wizyta w centrum rozrywki LASTAG, gdzie uczniowie brali udział w grach laserowych, pokonywali laserowy labirynt oraz korzystali ze ścianek wspinaczkowych. Następnie Czytaj więcej.
11

Zaproszenie
23 czerwca 2026 roku o godz. 15.30
w stołówce szkoły
odbędzie się spotkanie z rodzicami przyszłych uczniów klas 1.
Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram na Orliku
Rodzinne czytanie – „Czytanie na Polanie”
30 maja już po raz kolejny, świętowaliśmy w naszej dziewiątce Dni Rodziny, które stały się doskonałą okazją i zaproszeniem do wspólnego czytania. Jest ono jak spożywanie posiłku przy jednym stole. Jednoczy, wzmacnia relacje, pogłębia więzi. Czytaj więcej.
14
"Złota nutka"
Uczennica klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku Zofia Raczkowska zdobyła wyróżnienie na XXX Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Złota Nutka” za wykonanie piosenki pt. „Śpiewam i tańczę”. Gratulacje dla małej wokalistki.
Szkoła Zadań Prawdziwych - „Artysta”.
W ramach programu Szkoła Zadań Prawdziwych uczniowie klasy 2e uczestniczyli w projekcie „Odznakowe Love”, realizując zadania prowadzące do zdobycia sprawności „Artysta”. Głównym założeniem przedsięwzięcia było wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów poprzez kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie uzdolnień artystycznych oraz stwarzanie okazji do aktywności twórczej w obszarze muzyki, sztuk plastycznych i działań teatralnych. Czytaj więcej.
16
Szkoła Zadań Prawdziwych - Welcome to Ełk!
📚W ramach ogólnopolskiego projektu "Szkoła Prawdziwych Zadań” uczniowie klasy 7C uczestniczyli w lekcji języka angielskiego pt. „Welcome to Ełk – My City in the Eyes of a Tourist”. Celem zajęć była nauka oraz utrwalenie słownictwa związanego z:📍 opisywaniem miejsc i zabytków,🧭 określaniem kierunków,🌍 prezentowaniem atrakcji turystycznych swojego miasta. Czytaj więcej.
„W Krainie Cudów”
27 maja w czytelni szkolnej, odbył się IV Festiwal Baśni i Bajek „W krainie cudów”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1e, 2a, 2b, 2c, 3b i 3e. Dzieci prezentowały kilkuminutowe scenki z wybranych bajek i baśni. Piękne stroje, odpowiednie rekwizyty i przede wszystkim gra aktorska, sprawiły, że czuliśmy się, jak w teatrze. Czytaj więcej.
5
Szkoła Zadań Prawdziwych - Welcome to Ełk!
W ramach projektu „Szkoła Zadań Prawdziwych” klasa 7a zamieniła się w profesjonalnych promotorów naszego miasta. Podczas 45-minutowych warsztatów uczniowie udowodnili, że potrafią połączyć naukę języka z lokalnym patriotyzmem! Czytaj więcej.
2
Miejskie obchody Dnia Dziecka
23 maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Wielkiej Paradzie Ełku, zorganizowanej w ramach miejskich obchodów Dnia Dziecka. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców miasta oraz przedstawicieli lokalnych instytucji, tworząc barwny i radosny korowód.
Zwieńczeniem obchodów był rodzinny festyn, który odbył się na Placu Jana Pawła II. Uczestnicy mieli okazję do wspólnej integracji oraz udziału w licznych atrakcjach przygotowanych z myślą o dzieciach i ich rodzinach. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za obecność, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły podczas tego wyjątkowego wydarzenia.
Szczególene podziękowania dla Pani Anny Paszkowskiej wicedyrektor naszej szkoły.
Archiwum Aktualności
