• Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek2021

• W dniach 18-22 października 2021 nasza szkoła wzięła udział w „#CodeWeek2021”, w ramach którego europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
            Uczniowie wszystkich klas na lekcjach informatyki rozwiązywali zadania za pomocą tworzenia algorytmów i zapisu ich w danym języku programowania.

Stanisław Masłowski
            Roman Zapert

• Ogłoszenie

• Opłata za obiady w listopadzie wynosi 76 zł. Wpłaty proszę dokonać na konto 69 1020 4724 0000 3802 0075 9993 do 5 listopada 2021

• Konkurs Recytatorski i Wokalny

• 11 października 2021r. w Ełckim Centrum Kultury odbył się Konkurs Recytatorski i Wokalny w ramach obchodów XXI Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się”. Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami w/w konkursu i zaprezentowali się na Koncercie Laureatów 18 października 2021r.
            W Konkursie Recytatorskim – Iga Piwowarczyk z klasy 6a zajęła I miejce - przygotowała p. Urszula Godlewska
            W Konkursie Wokalnym – Tatiana Karpienko z klasy 8b – I miejce– przygotowała p. Anna Elżbieta Nartowicz
            - Zespół z klasy 3b w składzie: Marta Łukaszewicz, Karolina Wolniewicz, Wiktoria Kossakowska, Kaja Rutkowska, Lena Piwowarska – II miejsce- przygotowały p. Anna Elżbieta Nartowicz i p. Agnieszka Sitko

Urszula Godlewska
            Anna Elżbieta Nartowicz
            Agnieszka Sitko

• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków pokazuje bogactwo i różnorodność językową kontynentu, zachęca Europejczyków do nauki i doskonalenia znajomości języków obcych, nawet tych rzadko używanych tak, by w pełni wykorzystać swój potencjał jako obywatele demokratycznej Europy.
            27 września na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego uczniowie przystrojeni w barwy wylosowanych krajów bawili się w rozwiązywanie łamigłówek i "łamali języki" przy tradycyjnych dla różnych krajów trudnych wyrażeniach, a podczas przerw tańczyli w rytmie muzyki z wielu krajów Europy.

• II OGÓLNOPOLSKI KONKURS  NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski"
          • II OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski"

• Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa. Fakt przyjęcia ustawy o Święcie Chrztu Polski daje nam wyjątkową szansę, aby pokazać korzenie naszej państwowości już w ponad tysiącletniej historii. Regulamin konkursu link
            Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można pod adresem: www.swietochrztu.pl/konkurs

.

• „Nakarm kociaka”

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce karmy dla kotów „Nakarm kociaka”. Została ona ogłoszona przez Centrum Edukacji Ekologicznej z okazji Światowego Dnia Zwierząt, obchodzonego 4 października.
            Dzieci i młodzież chętnie przynosiły karmę w różnej postaci. Od 20 do 28 września udało nam się zebrać ponad 45 kilogramów, które przekazane zostały CEE.
            Serdecznie dziękujemy uczestnikom zbiórki oraz ich rodzicom za wsparcie tej szczytnej akcji. Kociaki będą na pewno zadowolone.

koordynator akcji w szkole: Jolanta Żukowska