• Turniej piłki koszykowej

• W dniu 18.12.2023 r. w SP 5 odbył się Turniej Piłki Koszykowej Chłopców – Igrzyska Dzieci, w którym uczestniczyła SP 9 im. Jana Pawła II w Ełku. Zagraliśmy w grupie trzy mecze, które przegraliśmy z ZSS, SP 1, SP 3. Dzielnie walczyliśmy w każdym meczu i za to duże brawa drużynie. Głowa do góry, za rok będziemy lepsi. Nasza szkoła zajęła VII miejsce w składzie: Jan Podbielski, Gabryś Jegliński, Bruno Dering, Jakub Bieciuk, Mikołaj Karłowicz, Marcel Niedźwiecki, Marcel Dołęga, Bartek Śleszyński, Adam Bonecki, Brian Wasilewski,
            Mateusz Możejewski.

• "Kolędowanie z Janem Pawłem II"

• 17.01.2024 roku uczennice ze Szkolnego Koła Caritas i Wolontariatu uprzyjemniły środowe przedpołudnie pensjonariuszom Domu Pomocy w Ełku. Spotkanie międzypokoleniowe przebiegło pod hasłem "Kolędowanie z Janem Pawłem 2". Uczestnicy nie kryli radości ze wspólnego śpiewu kolęd i wspomnień słów papieża Polaka. Nad wolontariuszkami sprawowały opiekę pani Katarzyna Sznejder i pani Joanna Sawicka.

• Turniej stolikowych gier – warcaby

• W naszej szkole 15 stycznia odbył się turniej, który miał na celu wyłonienie mistrza gry w warcaby wśród uczniów klas I - III. Zawodnicy grali systemem pucharowym – przegrywający odpadał z turnieju, a zwycięzca przechodził do kolejnego pojedynku. Była to świetna zabawa połączona z nauką: cierpliwości, koncentracji, rozwoju logicznego myślenia oraz zdrowej rywalizacji. Mistrzostwo zdobył Szymon Staniszewski (klasa 1b). Na drugim miejscu zakończył turniej Mikołaj Bogusz (klasa 3c), natomiast trzecią pozycję zdobył Rafał Szlejter (klasa 1b). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom turnieju dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i wspaniałą atmosferę!

• Wigilia w kl. 3a

• 20 grudnia 2023 roku klasa 3a pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Przybył zorganizowała klasową wigilię, na którą zostali zaproszeni również rodzice. Najpierw dzieci zaprezentowały piękną część artystyczną przeplataną równie pięknymi kolędami, pastorałkami i pieśniami bożonarodzeniowymi. Następnie uczniowie wraz z wychowawczynią i zaproszonymi rodzicami podzielili się opłatkiem, wszyscy wszystkim złożyli moc serdecznych życzeń i wręczyli drobne upominki.

• Mikołajki w kl. 3a

• 6 grudnia 2023 roku klasa 3a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Przybył świętowała „Mikołajki”. Uczniowie w wyniku wcześniejszego losowania wybrali kto, komu przygotuje upominek. Oczywiście nikt nie wiedział od kogo otrzyma prezent. Kiedy nadszedł długo wyczekiwany dzień „Mikołajek”, nastąpiło rozdanie zgromadzonych upominków. Wszystkie dzieci były szczęśliwe, a niektóre zaskoczone otrzymanymi prezentami. Z radością je oglądały, bawiły się.

• Koszykówka dziewcząt

• 9 stycznia 2024 roku spotkały się zespoły koszykarskie dziewcząt w ramach rozgrywek Mistrzostw Miasta Ełk. Gospodarzem turnieju była SP 5. Mecze pomiędzy zespołami rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Spotkania trwały 4 kwarty. Uczestniczki wykazały się znajomością przepisów gry. Turniej przebiegał w atmosferze szacunku dla przeciwnika z zachowaniem zasad fair play.
            Reprezentacja naszej szkoły: Bejgier Maja, Kaliszuk Ewa, Pałamarczuk Oliwia, Piórkowska Emilia, Rebkowiec Zofia, Rymkiewicz Amelia, Truchan Zofia z kl. 8a, Filutowska Kaja, Palczewska Zuzanna, Skarżyńska Lena, Tarazewicz Oliwia z kl. 7a.
            Nasze zawodniczki walczyły w każdym meczu do samego końca. Ostatecznie zajęły III miejsce w turnieju. Gratulujemy!

• “Mikołajki dla Mukoludków”

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji “Mikołajki dla Mukoludków” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą z siedzibą w Rabce-Zdroju. Zebrane zabawki, słodycze i książki trafiły do mikołajkowych paczek dla dzieci chorujących na mukowiscydozę. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu.