• "Solidarni z Ukrainą" Zbiórka darów rzeczowych dla osób z Ukrainy

• Samorząd Uczniowski i Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku rozpoczyna w szkole zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy pierwszej pomocy, aby wesprzeć przybywających z Ukrainy. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wsparcia akcji. Zbiórka trwa od poniedziałku 28.02.2022. Rzeczy można wkładać do kartonów w dwóch miejscach: przy wejściu głównym koło portierni i przy wejściu dla klas 1-3. Co jest potrzebne?
            – pieluchy dla dzieci i dorosłych;
            – środki higieniczne dla kobiet;
            – ręczniki;
            –pasty do zębów, szczoteczki, szampony, mydła, chusteczki higieniczne,
            – śpiwory;
            – koszulki;
            – spodnie, bluzy, płaszcze przeciwdeszczowe;
            – opatrunki bandaże;
            – koce, karimaty;
            – żywność długoterminową, mleko modyfikowane dla niemowląt,
            – kredki, bloki, zabawki dla dzieci.
            Zebrana pomoc rzeczowa zostanie przekazana potrzebującym.

"Jesteśmy z Wami"

• Wyniki  konkursu "Be my Valentine"
          • Wyniki konkursu "Be my Valentine"

• 18 lutego rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczno - językowy "Be my Valentine". Na konkurs wpłynęło 26 prac przygotowanych przez uczniów klas I-III. Każdy z uczestników miał za zadanie wykonać kartkę walentynkową według własnego pomysłu oraz zredagować krótkie życzenia w języku angielskim. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności!

Aneta Kuligowska i Katarzyna Kowalik

• Ogłoszenie

• Opłata za obiady klas V, VI, VII VIII wynosi w lutym 33 zł. Opłatę proszę pomniejszyć o nieobecność dzieci w styczniu. W razie wątpliwości  co do kwoty proszę o kontakt pod  numerem telefonu  503 866 000
            JADŁOSPIS TYGODNIOWY

• „Let's sing Christmas carols”

• W dniu 20 stycznia 2022 r. odbył się w naszej szkole koncert kolęd i świątecznych piosenek angielskich „Let's sing Christmas carols”, przygotowany przez panie: Elżbietę Rafałowską i Joannę Kotarską. Celem jego było rozwijanie zainteresowania językiem angielskim i muzyką anglojęzyczną, zachęcanie do doskonalenia umiejętności muzycznyckh i wokalnych, a także promowanie młodych talentów.
            W rywalizacji wzięło udział 11 uczestników: uczniów klas 4-8, a laureatkami zostały:
            I miejsce – Wiktoria Dzierżyc z kl. 4a
            II miejsce – Julia Chodorowska i Oliwia Potaś z klasy 4a
            III miejsce – Tatiana Karpienko z kl. 8b

• Konkurs "Mistrz Matematyki!"

• Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do zmagań o tytuł Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

Konkurs rozgrywany jest w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo także, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie odebranie jednej z nagród gwarantowanych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

Z poważaniem,
            Zespół Dyktanda.pl oraz Mathematics.live