• Absolwenci żegnali się ze szkołą

• 23 czerwca 2022 r. klasy siódme i samorząd uczniowski, pod opieką pań: Anny Lewoc, Agnieszki Karanowskiej i Joanny Kotarskiej, przygotowały ósmoklasistom pożegnanie. Apel uświetniał występ chóru pod kierownictwem pani Anny Nartowicz. Uroczystość uwieńczył polonez (Zobacz) w wykonaniu ósmoklasistów. Za co dziękujemy pani Katarzynie Sznejder i pani Dorocie Markowskiej.
            Absolewntom życzymy samych sukcesów w dalszej edukacji!

• Apel podsumowujący konkursy szkolne

• Dzisiaj tj. 22 czerwca, na 4 godzinie lekcyjnej w auli szkolnej miał miejsce apel podsumowujący  konkursy szkolne. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy stawali do rywalizacji i  zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

• Egzaminy na kartę rowerową

• Uczniowie klas czwartych przez cały rok przygotowywali się do egzaminów na kartę rowerową. Po zaliczeniu testów przystąpili do części praktycznej, w której musieli wykazać się włąsciwą techniką jazdy na rowerze oraz reagowaniem na sytuacje drogowe. Gratulujemy im zdobycia karty rowerowej i życzymy bezpiecznego korzystania z dróg.

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• KLASY 8, 23 czerwca 2022 roku, 15.00 – uroczysty apel /aula szkoły/

KLASY 1-7, 24 czerwca 2022  roku, 8.30 – Msza Święta, 10.00 – uroczysty apel /sala gimnastyczna/

• Wycieczka do Olsztyna i Olsztynka

• 14 czerwca klasy 4 a i 4 b wzięły udział w wycieczce do Olsztyna i Olsztynka. Mimo wczesnej pory wyjazdu i niesprzyjającej pogody humory dopisywały czwartoklasistom. Na początku uczniowie obejrzeli seans w planetarium, a następnie pojechali do Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. Tu mogli zakupić piękne szklane pamiątki: zwierzątka, wisiorki i bombki. Po smacznym obiedzie czekały na nich lekcje lepienia glinianych garnków i malowania na szkle. Na koniec dzieci zwiedziły Park Etnograficzny w Olsztynku, a następnie w doskonałych humorach wróciły do domu.

• Licznik odwiedzin

• Bardzo dziękujemy za korzystanie z naszej witryny. Po nowej odsłonie strony mamy już ponad 100 tys.  wyświetleń.

• Piknik czytelniczy

• W piątek 10 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, uczniowie klasy 3c pod opieką pań Agnieszki Sawickiej, Natalii Wołyniec i Mirosławy Skorupskiej, uczestniczyli w pikniku czytelniczym „O krasnoludkach z Marią Konopnicką”. Przeczytaj relację.

• Wycieczka do Giżycka

• 6  czerwca 2022 roku klasa 4C wybrała się do Giżycka na wycieczkę. W je planie mieliśmy zwiedzanie twierdzy Boyen, atrakcje na parku linowym, wycieczkę na plażę i do portu w Giżycku. Po drodze mieliśmy okazję otwierać most obrotowy, z czym chętnie zmierzył się Tobiasz. W parku linowym uczniowie mieli okazję przełamać swój strach przed wysokością i popisać się poczuciem równowagi na wysokości. Wszystkie dzieci swoje trasy ukończyli z dumą i uśmiechem na twarzy. W jeziorze, korzystając z pięknej pogody uczniowie zamoczyli nogi. Po południu wszystkie dzieci wróciły do Ełku w ramiona stęsknionych rodziców.
            Agnieszka Zawadzka

• Wycieczka szkolna do Olsztyna

• W piątek 20 maja 2022 roku byliśmy na wycieczce szkolnej w Olsztynie, w której uczestniczyły klasy 5a i 5b, wraz z opiekunami:  p. Moniką Dracewicz,  p. Joanna Kacprowską i p. Ewą Kolendą. Ominęły nas przez to lekcje, ale uczniowie się z tego bardzo cieszyli. Najpierw podzieliliśmy się na grupy. 5a poszła na warsztaty rycerskie, a 5b na zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej. Gdy każda z grup skończyła swoje zajęcia, zamieniliśmy się. Następnie chodziliśmy po Starówce i zobaczyliśmy tam dużo ciekawych miejsc. Potem oglądaliśmy seans w Planetarium pod tytułem: „Niespokojny Wszechświat”. Wszystkim się to podobało. Później byliśmy w Parku Trampolin. Instruktor pokazał dzieciom parę sztuczek. Na koniec pojechaliśmy do McDonald’sa. Zdaniem uczniów i opiekunów warto tam pojechać, ponieważ atrakcje były niesamowite.
            Blanka Podbielska kl. 5a, Zuzanna Palczewska kl. 5a

• „Jak w dawnej szkole było…”

• Szkoła to miejsce gdzie zdobywamy wiedzę, poznajemy samych siebie, zawieramy nowe znajomości ale też nie zawsze chętnie do niej uczęszczamy. Przez wieki placówka oświatowo-wychowawcza, jaką jest szkoła, zmieniała się. Nasi uczniowie mieli okazję poznać jej historię.
            Do Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła w Ełku zawitała wystawa „Jak w dawnej szkole było…” Jej autor, pan Jacek Rutkowski, osobiście opowiedział o jej losach. Przedstawił ciekawe dokumenty szkolne, np. świadectwa szkolne, wpisy nauczycieli do dzienniczków uczniowskich, jak i odpowiedzi rodziców. Wspomniane źródła sięgają czasów kiedy ziemie polskie były pod zaborami.
            Po zakończonym spotkaniu uczniowie mieli okazję osobiście porozmawiać z autorem wystawy.

• Konkurs Ortograficzny Klas III

• Dnia 3 czerwca 2022 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas III, w którym wzięło udział 14 uczniów klas trzecich. Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, rozwijanie zainteresowań poprawną pisownią języka ojczystego oraz  wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii Klas III.Laureaci:
            I miejsce – Wiktoria Kossakowska  kl. III B
            II miejsce – Lena Urbańczyk  kl. III A, Antonina Krasnoborska kl. III B
            III miejsce – Kinga Palczewska  kl. III C, Blanka Czerepko kl. III C, Fabian Żywalewski kl. III C
            Wszystkim uczestnikom gratuluję zapału, wysokiego poziomu i wiedzy z zakresu ortografii i życzę sukcesów w klasach starszych!
            Organizator: Dorota Staniszewska

• Dzień Dziecka

• Pogoda 1 czerwca była kapryśna, a więc "Skoczny Cansas Picnic II" odbył się w szkole. Konkursy, gry i zabawy prowadzone przez przedstawicieli Fundacji "INNOWACJA" przyniosły uczniom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.