• "Międzynarodowy Dzień Kropki"

• W czwartek /15 września/ uczniowie klasy 1 c obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary we własne możliwości i dobrej zabawy. Zajęcia poprowadziła p. Joanna Liszewska. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania o Vashti - dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości. Pomogła jej nauczycielka, zachęcając Vashti do postawienia kropki na kartce. Od tego zaczęła się jej przygoda. W trakcie zajęć dzieci opowiadały o swoich mocnych stronach, brały udział w kropkowym wyścigu rzędów, układały kropki na specjalnej macie według czytanej przez prowadzącą instrukcji oraz wirowały w tańcu, dobierając się w pary w zależności od koloru kropki. To była świetna zabawa i kropka!

• "Bezpieczna droga do szkoły"

• Dnia 13 września /wtorek/ na auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas 1-3 z nadkomisarz Komendy Powiatowej Policji w Ełku p. Agatą Jonik oraz dzielnicowym. Podczas spotkania prowadząca przypomniała uczniom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Mówiła również o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu Bezpieczna droga do szkoły.

• Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk

• W środę 14 września na auli szkolnej odbyło się spotkanie klas IV-VIII z przedstawicielami Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk. Odwiedzili oni również w salach lekcyjnych uczniów klas I-III.

• TANMUZ

• Dnia 5 września w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa dla uczniów klas 1-3 przeprowadzona przez szkołę tańca TANMUZ. TANMUZ prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym wg autorskiego programu „OGÓLNOPOLSKA SZKÓŁKA TAŃCA I DOBRYCH MANIER.”  Obejrzyj krótki filmik z tego wydarzenia.

• Oferta Muzeum Okręgowego w Suwałkach

• Program XVIII Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego. W tym roku impreza odbędzie się w Krzywólce nad zalewem „Żwirek”, wstęp jest bezpłatny.
            Zapraszamy również na nową wystawę czasową „Beyond the Visible” (Poza tym co widzialne) opowiadającej o najnowszych badaniach polsko-włosko-peruwiańskich na terenie Parku Narodowego Machu Picchu (Peru).

Zorganizowane grupy prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenia w Dziale Upowszechniania i Promocji – Przewodnicy – tel. 87 566-57-50, w. 4 .

Joanna Pawłowska tel. 87 566 57 50 wew. 5

Dział Upowszechniania i Promocji

Muzeum Okręgowe w Suwałkach

ul. Kościuszki 81 16-400 Suwałki

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września powitaliśmy nowy rok szkolny. Rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Sługi dla całej społeczności szkoły. Następnie na sali gimnastycznej odbył się apel dla klas 1-8. Po czym uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.