• Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej

          • 22 marca 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku, odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny „Cudze chwalicie swego nie znacie…”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Miejską Bibliotekę Publiczną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełku i Starosty Powiatu Ełckiego. Wyniki konkursu.

          • Światowy Dzień Wody

          • 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Główny cel tego święta to uświadomienie, jak wielką rolę odgrywa woda  w życiu wszystkich organizmów na naszej planecie i jakie działania może podjąć każdy z nas w celu poprawy czystości oraz zasobów wody. Czytaj więcej.

          • "Tak. Pomagam!"

          • 7 i 18 marca (piątek i sobota), wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w 22 edycji akcji „Tak. Pomagam”, zachęcając w supermarkecie Biedronka do przekazywania produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. Żywność zebrana podczas akcji zostanie posortowana przez wolontariuszy, zapakowana w paczki i przekazana potrzebującym lub przewieziona do jadłodajni Caritas, gdzie zostanie przygotowany świąteczny posiłek.
            Tak. Pomagam!” to cykliczna akcja Caritas, prowadzona od grudnia 2011 roku. W 21 dotychczasowych edycjach udało się zebrać 7 166 ton żywności, która trafiła do ponad 1 266 000 osób.
            Dziękujemy za zaangażowanie naszym wolontariuszom Karolinie Mickiewicz, Mai Bejgier, Ewie Kaliszuk, Mai Narolewskiej, Kindze Kotowskiej, Fabianowi Szulińskiemu, którzy przez wiele godzin dyżurowali przy koszach na żywność w supermarkecie Biedronka na przy ul. Sikorskiego.

          • Trzymaj formę – żywienie młodzieży

          • W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” dnia 14 marca 2023 roku pani Aleksandra Wiśniewska, pielęgniarka szkolna przeprowadziła zajęcia w klasie 5b na temat  żywienia młodzieży. Mówiła o zbilansowanej diecie, talerzu zdrowia, produktach i ich rolach w diecie, rozkładzie posiłków w ciągu dnia, wartości energetycznej podstawowych składników odżywczych oraz zagrożenia związane z niewłaściwym odżywianiem. Podczas wykładu młodzież miała okazję poznać wiele cennych informacji.

          • „Ełk – moje miasto”

          • W dniach od 14 lutego do 28 lutego w klasach I - III odbywały się konkursy związane z naszym miastem pod wspólnym tytułem „Ełk – moje miasto”.  Klasy pierwsze i drugie wzięły udział w konkursie plastycznym, natomiast klasy trzecie napisały test dotyczący znajomości historii miasta, jego zabytków, położenia oraz ludzi, którzy swoją działalnością przysłużyli się do rozwoju Ełku i jego obecnego wizerunku. Czytaj więcej.

          • Taneczne przerwy

          • W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w naszej szkole w dniach od 27 lutego do 3 marca na auli szkolnej odbyły się aktywne „taneczne przerwy”. Akcja ta zorganizowana była w ramach działań szkoły promującej zdrowie i aktywność fizyczną. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, co było widać po frekwencji. Wszyscy chętni mieli możliwość nauczyć się różnych integracyjnych tańców, między innymi tańca belgijskiego potocznie zwanego „belgijką” oraz zaprezentować swoje umiejętności taneczne we wspólnym pokazie. Przerwy dostarczyły wiele radości i zabawy oraz pozytywnie wpłynęły na integrację uczniów Szkoły Podstawowej nr 9. Nad wszystkim czuwali wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas.

          • Dzień Babci i Dziadka w kl.2a

          • 20 stycznia 2023 r. odbyła się klasowa uroczystość poświęcona Dniom Babci i Dziadka. Uczniowie klasy 2a pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Przybył zaprezentowali tańce, piosenki i wierszyki aby uczcić to wyjątkowe święto i podziękować swoim babciom i dziadkom za ich trud i poświęcenie jaki codziennie wkładają w życie wnucząt. Dostojni goście mieli też okazję obejrzeć „Jasełka”, które również bardzo im się podobały. W uroczystości wzięło udział ponad 40 babć i dziadków. Każde dziecko przyprowadzało swoją babcię i dziadka i usadzało za pięknie udekorowanym stołem, a rodzice, którzy zadbali o poczęstunek dla dostojnych gości, serwowali ciepłe napoje, ciasto i owoce. W czasie poczęstunku uczniowie zaprezentowali też ciekawe prace o swoich babciach i dziadkach, które samodzielnie zredagowali i napisali podczas zajęć lekcyjnych. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły upominki : każda babcia otrzymała „Drzewko szczęścia” a dziadek „Podkówkę na szczęście”. 

                                                                                                           Małgorzata Przybył

          • "Ojczysty - zawsze czysty"

          • Z okazji Święta Języka Polskiego, już tradycyjnie, zaprosiłyśmy uczniów klas I – VIII do udziału w Konkursie Pięknego Czytania. Do zadania przystąpiło 76 osób, którezaprezentowały swoje umiejętności w czytaniu. Zaproponowałyśmy też dzieciom turniej „Zabawy językiem polskim”. Reprezentacje klas „łamały sobie głowy”, rozwiązując rebusy, krzyżówki, tworząc anagramy, metagramy, palindromy itp. Swoje ortograficzne zdolności, dzieci sprawdzały w konkursie "Mistrz ortografii". Wspaniale jest, oglądać efekty pracy naszych nauczycieli i oczywiście zdolności uczniowskich! Czytaj więcej.

    • Galeria zdjęć

        brak danych