• Podsumowanie Akcji Głośnego Czytania w Dziewiątce 2021/2022

• Od 2001 roku obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia, społeczność SP9 przyłączyła się do wspólnego świętowania. W akcji, wzięło udział 19 nauczycieli, którzy czytali uczniom z klas I b, c, d, II d, III c, IV a, b ,VII a, c, VIII a, b, teksty znanych i mniej popularnych książek. Czytaj dalej link

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września Świetliki obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.W ramach akcji uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Paniami z biblioteki szkolnej, wysłuchali wierszy autorstwa Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry. Wykonali zakładki do książek oraz wzięli udział w pogadance o zaletach czytania. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród Świetlików.

• Ogłoszenie

• Opłata za obiady w  październiku wynosi 80 zł. Wpłaty proszę dokonać na konto 69 1020 4724 0000 3802 0075 9993 do 5 października.

• Turniej Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

• 21 września 2021 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku odbył się turniej rowerowy dla uczniów klas IV-VI  szkół podstawowych.  Organizowany jest on  przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne, Miejski Zakład Komunikacji w Ełku przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Turniej miał na celu stworzenie możliwości zmierzenia się uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu rowerowego oraz sprawdzenie umiejętności poruszania się w ruchu miejskim.

Uczestnicy podczas zmagań w „miasteczku rowerowym” byli  oceniani w dwóch kategoriach:

a) umiejętność poruszania się według znaków i zasad ruchu rowerowego,

b) umiejętność poruszania się po torze przeszkód.

Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny pod opieką p. Romana Zaperta i p. Stanisława Masłowskiego.

Filip Domitrz z kl. 5 a, Andrzej Koc i Aleksander Kossakowski z kl. 5 b zajęli drugie miejsce, a na trzecim miejscu uplasowały się: Lena Koc, Kaja Filutowska i Agata Gwara z kl. 5 a. Adrian Bagiński, Szymon Urbaniak i Wojciech Chadała z kl. 6 a zostali wyróżnieni. W zawodach rywalizowali jeszcze uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku, którzy zajęli pierwsze miejsce. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• W środę 15 września Świetliki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było budowanie poczucia własnej wartości, pozytywnej samooceny, rozwijanie umiejętności wyrażania emocji, tworzenie atmosfery radości, a także doskonalenie umiejętność logicznego myślenia i wyrażania siebie w impresji plastycznej. Dzieci łamały głowę układając sudoku, przełamywały lody tańcząc w parze z drugą połową kropki, poszukiwały i doceniały swoje talenty w czasie burzy mózgów. Zapraszamy do galerii.

• Akcja „Sprzątanie Świata”

• Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Sprzątania Świata”, ogłoszonej przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.
            We środę, 15 września, trzy grupy uczniów wyruszyły na zbieranie śmieci. Klasa 4c pod opieką pań Agnieszki Zawadzkiej i Joanny Sawickiej sprzątała okolice szkoły, 6a pod opieką pani Jolanty Żukowskiej i 7b z wychowawczynią Anną Lewoc zbierały śmieci wzdłuż torów, od rzeki do ulicy Witosa. Zebrano bardzo dużo śmieci, co oznacza, że nadal wielu ludzi nie dba o środowisko naturalne.
            Na zakończenie sprzątania na boisku szkolnym odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

• Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

• Prosimy Rodziców, którzy podczas akcji szczepień uczniów od 12 do 18 roku życia zorganizowanej we wrześniu 2021 r. na terenie szkoły  albo w wyznaczonym punkcie szczepień  chcą zaszczepić dziecko przeciwko Covid-19 o wydrukowanie i wypełnienie deklaracji oraz dostarczenie jej do szkoły. link

• Ogłoszenie

• Pani Bogusława Elżbieta Chwastek przyjmuje uczniów naszej szkoły w gabinecie stomatologicznym ul. Grota Roweckiego 8, 19-300 Ełk. Rejestracja telefoniczna pod numerem tel. 87 610-58-40

• Przerwy obiadowe:

10.35 klasy I i II

11.30 klasy III i IV

12.35 klasy V,VI,VII,VIII

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• 1 września powitaliśmy nowy rok szkolny. Klasy 1-3 spotkały się na apelu rano. Później była msza święta w kościele pw. Chrystusa Sługi dla całej społeczności szkoły. Następnie odbył się apel dla klas 4-8.

• Ogłoszenie

• Obiady szkolne będą wydawane od 6.09.2021r. Opłata za wrzesień wynosi 76 zł. Proszę o dokonywanie wpłat do 5.09.2021 na konto szkoły podane w regulaminie stołówki.