• Narodowe Święto Niepodległości

• Delegacja naszej szkoły dumnie uczestniczyła 11.11 2021 r. w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy naszym uczniom Ani, Oliwce i Erykowi, za poświęcony czas. Z pewnością ta lekcja historii zaowocuje patriotyzmem w naszych młodych wychowankach. Kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego złożyły: p. wicedyrektor Anna Paszkowska oraz Grażyna Barcińska opiekunka pocztu sztandarowego.

• Wolontariusze kontra zaniedbane groby

• 26 października 2021 roku wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas zaangażowali się w sprzątanie zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku. Akcja została przygotowana przez Caritas Diecezji Ełckiej. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą przy głównej bramie cmentarza W sprzątaniu grobów wzięło udział ok. 100 wolontariuszy z ełckich placówek oświatowych. Po zakończeniu akcji w Centrum Edukacji Ekologicznej, wolontariusze mogli napić się gorącej herbaty i upiec kiełbaskę na ognisku.

Sprzątanie zaniedbanych grobów odbyło się w ramach akcji „Szkoła pamięta” , którą w 2019 r. zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Działanie miało na celu kształtowanie postaw prospołecznych oraz uwrażliwienia młodego pokolenia na szacunek dla zmarłych i cmentarza jako miejsca ich spoczynku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w akcję sprzątania zaniedbanych grobów.